неділя, 5 липня 2015 р.

Гігієна немовлят

Гігієна немовлят
В цій статті ви знайдете наступні поради:  купання карапуза, догляд за нігтями, догляд за волоссячком і шкірою голови, догляд за вушками, що робити, коли забитий носик та інші.
Отож, розпочнемо! 
Купання карапуза
Купати перших 3-4 дні не потрібно,дайте малюкові адаптуватися до навколишнього середовища. Діти не є брудними, їм достатньо обтирання ватним диском, змоченим в теплій водичці. Ми свого карапуза купали на п'ятий день після народження. Купати , доки не зажила пупкова ранка потрібно в кип'яченій водичці. Також можна додавати у водичку чай з ромашки, чи причепи ( в народі -  череди) Проте використовувати трави потрібно так: один день ромашка, другий день череда, третій день - просто водичка і так знову. Ми не купали малюка з милом до 3 місяців, дитина не є брудною і водички цілком достатньо. Також не використовували до 4 місяців ніяких дитячих шампунів. Температура водички повинна становити 37 градусів, згодом до 3 місяця ми її зменшили до 34 градусів поступово. Купати спочатку потрібно від 2 хвилин, збільшуючи час з кожним купанням. Я не погоджуюсь з тим що малюка не потрібно купати, доки не заживе пупкова ранка, малюк у воді розвивається. Це була його стихія протягом 9 місяців. Воду ми кип'ятили місяць. Ми купляли таку ванночку - 
 Але нашому малюкові вона була не до вподоби. Купання завжди супроводжувалося плачем. Тому краще купити звичайну, Тим більше, що купання в перші дні і тижні займає лиш кілька хвилинок.
Після того як пупок зажив, ми почали купати нашого карапуза в звичайній ванні. Це супер!!!Дитина має простір, вільно плаває ручками і ніжками, а вам потрібно підтримувати голівку. Нічого страшного як потрапить водичка у вушка, головне 1,5-2 години після купання не виносьте малюка на вулицю гуляти щоб не простудити вушка карапузикові. Також варто перед купанням давати малюкові питки кип'ячену водичку або чайок, а то питиме водичку з ванни. Проте наш карапуз майже під час кожного купання ухитряється щоразу попити водички з ванни, але нічого страшного в цьому немає, проте все ж потрібно старатися не давати йому пити водичку з ванни. Бувають випадки, коли малюк ненароком зісковзне з руки, чи перехилиться на бік, під воду і трохи втягне води носиком і ротиком. Це не кінець світу. Витягніть малюка з води, поверніть на бік, він пропчихається, прокашляється, якщо почне плакати- заспокойте і можете продовжувати купання. Десь з 2 місяців ми почали використовувати спеціальний круг для купання.
Проте коли використовуєте круг, потрібно набирати повну ванну води. Малюкові потрібно багато простору. Він плаває собі як "жабенятко". Таке купання дуже корисне. Малюк вчиться плавати, розвиваються ручки, ніжки, і взагалі, таке купання приносить малюкові і батькам багато радості.
Перед купанням ванну потрібно помити содою і ретельно змити. Потрібно мати окрему губку для миття ванни.Також в ідеалі було б мати якийсь столик, щоб одягати малюка прямо у ванній кімнаті, а то від зміни температури при перенесенні малюка з ванни в кімнату він буде плакати.
Після купання загортаєте малюка у пеленку і рушник. Проте  не витираєте, шкіра у карапуза дуже ніжна, просто легенько промокаєте. Одягаєте шапочку, обробляєте попку, складочка між ніжками присипкою, одягаєте підгузок, і чистий, проглажений одяг, годуєте. Присипку використовують щоразу після купання. Ми взяли велику банку і нам її вистачило на 4 місяці.

4. Крем під підгузник
Крем потрібно використовувати при кожній зміні памперса лиш перший тиждень, а згодом, якщо шкіра не суха, немає попрілостей, то не варто забивали лишній раз пори в дитячій шкірі. Шкіра повинна дихатиЩе ми використовували мазь Бепантен
Вона шикарно справляється з попрілостями в малюка. 1 - 2 рази помазати і попрілостей як не було. Годувати краще після купання, проте якщо голодний, то можна трохи погодувати і перед купанням, нічого страшного не станеться. Ми купали щовечора, але бували випадки коли він ввечері засинав, і ми купали зранку, нічого страшного в цьому немає. Отож, Присипка-після купання, підмивання, крем, Бепантен при необхідності при зміні підгузка, якщо є попрілості.
Догляд за нігтями
Нігтики в карапузика ростуть дуже швидко, тому підрізати їх потрібно 1-2 рази в тиждень. Є спеціальні ножички
Ми теж їх купляли, проте вони дуже не зручні і ними практично нічого не можливо зробити. Тож перший раз я просто обережно обкусувала нігтики малюкові зубами, а потім ми користувалися звичайними манікюрними ножничками. Якщо користуєтеся простими манікюрними ножицями, то дуже обережно щоб не вколоти малюка, бо це найгірше.
Не варто сильно обрізувати кутики нігтиків, лиш злегка заокруглюйте. Обстригати нігтики карапузикові варто коли він міцно спить, або коли дуже спокійний, щоб не поранити. Також варто одягати царапки до 1,5 місяця, щоб малюк не царапав собі личко.
Догляд за волоссячком і шкірою голови
Ми не користувалися милом до 3 місяців і шампунем дитячим до 4 місяців, хоч наш карапуз народився з довгим і густим волоссячком. Коли в малюка утворилася своєрідна "луска" на тім'ячку, ми перед купанням на пів години намазували це місце дитячою олійкою, одягали шапочку, щоб відпарити цю відмерлу шкірку, а потім під час купання змивали олійку, намиливши долоню дитячим милом. Після купання обережно  вичісували цю шкірку дитячим гребінцем. 
Догляд за вушками

Після купання вушка немовлятка потрібно почистити ватними паличками, проте обережно,  не пхати далеко. Переверніть карапуза спочатку на один бік, потім на інший, щоб водичка яка під час купання потрапила у вушка витекла. Є спеціальні ватні палички з обмежувачем, проте для мене вони нічим не відрізнялись у використанні від звичайних. 
За вушками теж не забувайте легенько протирати ватним диском. Можна трішки іноді змазувати дитячою олійкою, якщо шкіра там суха.
Що робити, коли забитий носик?



Піпеткою 1-2 краплі закапайте Но - соль в носика і за допомогою аспіратора видаліть те що там назбиралося ( пил, пух, сопельки, сльози). В пологовому будинку нам порадила нянечка інший спосіб видалення "козюків" Берете дитячу олійку,скручуєте трішки ватки пальцями, змочуєте олійкою і "вкручуєте" в носик малюкові. "Козюки" зачіпаються за ватку і ви їх витягуєте разом з ваткою. Нам цей спосіб не дуже підійшов, малюк протестує проти таких "тортур", крутить голівкою, плаче. Також пробувала замість крапель Но-соль закапувати носика своїм молочком-ефекту не дало ніякого. Також замість крапель пробували просту кип'ячену воду- те ж саме, малюк просто втягує воду і ковтає. Крапельки ж солоні і він не втягує їх, пчихає і випчихує "козюки", а якщо ні, то в хід іде апіратор для носика. Також були випадки, коли він втягував "козюка" і ковтав, нічого страшного, він його згодом зригне. Обов'язково слідкуйте за тим, щоб носик карапуза не був забитим, адже немовлята не вміють дихати ротом. Носові проходи дуже малесенькі і туди набивається пил, пух, сльози, та ін. та перекривають доступ повітря. 
Перед першим використанням пляшечки, пустушки обов'язково 5 хв. прокип'ятіть у воді , а потім перед кожним використанням плящечку просто простерилізуйте кип'ятком. 
Якщо з'являються алергічні прищики, їх можна змазати настойкою календули, вона підсушить прищики.
Одяг малюкові ми змінювали щодня, а при необхідності частіше  (зригнув, попісяв)
Одяг до 2 місяців ми після прання прогладжували з парою з обидвох боків. Потім просто на це вже не було часу). Ми використовуємо пральний порошок і мило "Вушастий нянь", він не викликає алергійку в малюка і гарно відпирає речі.

Немає коментарів:

Дописати коментар