неділя, 5 липня 2015 р.

Гігієна немовлят

Гігієна немовлят
В цій статті ви знайдете наступні поради:  купання карапуза, догляд за нігтями, догляд за волоссячком і шкірою голови, догляд за вушками, що робити, коли забитий носик та інші.
Отож, розпочнемо! 
Купання карапуза
Купати перших 3-4 дні не потрібно,дайте малюкові адаптуватися до навколишнього середовища. Діти не є брудними, їм достатньо обтирання ватним диском, змоченим в теплій водичці. Ми свого карапуза купали на п'ятий день після народження. Купати , доки не зажила пупкова ранка потрібно в кип'яченій водичці. Також можна додавати у водичку чай з ромашки, чи причепи ( в народі -  череди) Проте використовувати трави потрібно так: один день ромашка, другий день череда, третій день - просто водичка і так знову. Ми не купали малюка з милом до 3 місяців, дитина не є брудною і водички цілком достатньо. Також не використовували до 4 місяців ніяких дитячих шампунів. Температура водички повинна становити 37 градусів, згодом до 3 місяця ми її зменшили до 34 градусів поступово. Купати спочатку потрібно від 2 хвилин, збільшуючи час з кожним купанням. Я не погоджуюсь з тим що малюка не потрібно купати, доки не заживе пупкова ранка, малюк у воді розвивається. Це була його стихія протягом 9 місяців. Воду ми кип'ятили місяць. Ми купляли таку ванночку - 
 Але нашому малюкові вона була не до вподоби. Купання завжди супроводжувалося плачем. Тому краще купити звичайну, Тим більше, що купання в перші дні і тижні займає лиш кілька хвилинок.
Після того як пупок зажив, ми почали купати нашого карапуза в звичайній ванні. Це супер!!!Дитина має простір, вільно плаває ручками і ніжками, а вам потрібно підтримувати голівку. Нічого страшного як потрапить водичка у вушка, головне 1,5-2 години після купання не виносьте малюка на вулицю гуляти щоб не простудити вушка карапузикові. Також варто перед купанням давати малюкові питки кип'ячену водичку або чайок, а то питиме водичку з ванни. Проте наш карапуз майже під час кожного купання ухитряється щоразу попити водички з ванни, але нічого страшного в цьому немає, проте все ж потрібно старатися не давати йому пити водичку з ванни. Бувають випадки, коли малюк ненароком зісковзне з руки, чи перехилиться на бік, під воду і трохи втягне води носиком і ротиком. Це не кінець світу. Витягніть малюка з води, поверніть на бік, він пропчихається, прокашляється, якщо почне плакати- заспокойте і можете продовжувати купання. Десь з 2 місяців ми почали використовувати спеціальний круг для купання.
Проте коли використовуєте круг, потрібно набирати повну ванну води. Малюкові потрібно багато простору. Він плаває собі як "жабенятко". Таке купання дуже корисне. Малюк вчиться плавати, розвиваються ручки, ніжки, і взагалі, таке купання приносить малюкові і батькам багато радості.
Перед купанням ванну потрібно помити содою і ретельно змити. Потрібно мати окрему губку для миття ванни.Також в ідеалі було б мати якийсь столик, щоб одягати малюка прямо у ванній кімнаті, а то від зміни температури при перенесенні малюка з ванни в кімнату він буде плакати.
Після купання загортаєте малюка у пеленку і рушник. Проте  не витираєте, шкіра у карапуза дуже ніжна, просто легенько промокаєте. Одягаєте шапочку, обробляєте попку, складочка між ніжками присипкою, одягаєте підгузок, і чистий, проглажений одяг, годуєте. Присипку використовують щоразу після купання. Ми взяли велику банку і нам її вистачило на 4 місяці.

4. Крем під підгузник
Крем потрібно використовувати при кожній зміні памперса лиш перший тиждень, а згодом, якщо шкіра не суха, немає попрілостей, то не варто забивали лишній раз пори в дитячій шкірі. Шкіра повинна дихатиЩе ми використовували мазь Бепантен
Вона шикарно справляється з попрілостями в малюка. 1 - 2 рази помазати і попрілостей як не було. Годувати краще після купання, проте якщо голодний, то можна трохи погодувати і перед купанням, нічого страшного не станеться. Ми купали щовечора, але бували випадки коли він ввечері засинав, і ми купали зранку, нічого страшного в цьому немає. Отож, Присипка-після купання, підмивання, крем, Бепантен при необхідності при зміні підгузка, якщо є попрілості.
Догляд за нігтями
Нігтики в карапузика ростуть дуже швидко, тому підрізати їх потрібно 1-2 рази в тиждень. Є спеціальні ножички
Ми теж їх купляли, проте вони дуже не зручні і ними практично нічого не можливо зробити. Тож перший раз я просто обережно обкусувала нігтики малюкові зубами, а потім ми користувалися звичайними манікюрними ножничками. Якщо користуєтеся простими манікюрними ножицями, то дуже обережно щоб не вколоти малюка, бо це найгірше.
Не варто сильно обрізувати кутики нігтиків, лиш злегка заокруглюйте. Обстригати нігтики карапузикові варто коли він міцно спить, або коли дуже спокійний, щоб не поранити. Також варто одягати царапки до 1,5 місяця, щоб малюк не царапав собі личко.
Догляд за волоссячком і шкірою голови
Ми не користувалися милом до 3 місяців і шампунем дитячим до 4 місяців, хоч наш карапуз народився з довгим і густим волоссячком. Коли в малюка утворилася своєрідна "луска" на тім'ячку, ми перед купанням на пів години намазували це місце дитячою олійкою, одягали шапочку, щоб відпарити цю відмерлу шкірку, а потім під час купання змивали олійку, намиливши долоню дитячим милом. Після купання обережно  вичісували цю шкірку дитячим гребінцем. 
Догляд за вушками

Після купання вушка немовлятка потрібно почистити ватними паличками, проте обережно,  не пхати далеко. Переверніть карапуза спочатку на один бік, потім на інший, щоб водичка яка під час купання потрапила у вушка витекла. Є спеціальні ватні палички з обмежувачем, проте для мене вони нічим не відрізнялись у використанні від звичайних. 
За вушками теж не забувайте легенько протирати ватним диском. Можна трішки іноді змазувати дитячою олійкою, якщо шкіра там суха.
Що робити, коли забитий носик?



Піпеткою 1-2 краплі закапайте Но - соль в носика і за допомогою аспіратора видаліть те що там назбиралося ( пил, пух, сопельки, сльози). В пологовому будинку нам порадила нянечка інший спосіб видалення "козюків" Берете дитячу олійку,скручуєте трішки ватки пальцями, змочуєте олійкою і "вкручуєте" в носик малюкові. "Козюки" зачіпаються за ватку і ви їх витягуєте разом з ваткою. Нам цей спосіб не дуже підійшов, малюк протестує проти таких "тортур", крутить голівкою, плаче. Також пробувала замість крапель Но-соль закапувати носика своїм молочком-ефекту не дало ніякого. Також замість крапель пробували просту кип'ячену воду- те ж саме, малюк просто втягує воду і ковтає. Крапельки ж солоні і він не втягує їх, пчихає і випчихує "козюки", а якщо ні, то в хід іде апіратор для носика. Також були випадки, коли він втягував "козюка" і ковтав, нічого страшного, він його згодом зригне. Обов'язково слідкуйте за тим, щоб носик карапуза не був забитим, адже немовлята не вміють дихати ротом. Носові проходи дуже малесенькі і туди набивається пил, пух, сльози, та ін. та перекривають доступ повітря. 
Перед першим використанням пляшечки, пустушки обов'язково 5 хв. прокип'ятіть у воді , а потім перед кожним використанням плящечку просто простерилізуйте кип'ятком. 
Якщо з'являються алергічні прищики, їх можна змазати настойкою календули, вона підсушить прищики.
Одяг малюкові ми змінювали щодня, а при необхідності частіше  (зригнув, попісяв)
Одяг до 2 місяців ми після прання прогладжували з парою з обидвох боків. Потім просто на це вже не було часу). Ми використовуємо пральний порошок і мило "Вушастий нянь", він не викликає алергійку в малюка і гарно відпирає речі.

субота, 4 липня 2015 р.

Що потрібно брати з собою в пологовий будинок?

"Тривожний чемоданчик" - так ми називали ці три величенькі пакети, в яких було все щоб забезпечити комфорт під час перебування мами і малюка в пологовому будинку.
Отож! Починати збирати речі в пологовий будинок варто ще на 8 місяці вагітності. Не відкладайте це на останні дні, адже вам і так важко буде і бігати по магазинах ви вже точно не зможете.
Всі куплені речі варто розкласти в 3 пакети і підписати кожен пакет. Також на верх пакета варто покласти список того що є в пакеті. 1 пакет - речі для мами, 2 пакет - речі для малюка, 3 пакет - на пологи. Так варто розкласти речі, для зручності, щоб потім не порпатися в них шукаючи потрібну річ. Також окремо варто скласти речі, в які ви хочете щоб одягнули малюка відразу після народження, щоб медсестра не перевертала вверх дном ваші пакети, поки ви оговтуєтеся після пологів.
Пакет № 1 - речі для мами
- 2 нічні сорочки з гудзиками ( спеціальні для годування)
- гумові капці для душу
- 5 - 6 одноразових пелюшок 60х90
- вода в маленьких пляшках
- бюстгальтери для годування (2 шт.)
- засоби по догляду за тілом ( шампунь, мило, зубна паста і щітка, косметика, гребінець)
- постільна білизна
- посуд (тарілка, ложка, кружка)
- мазь Бепантен
Вона заживляє потріскані соски на грудях, а також шикарно справляється з попрілостями в малюка. 1 - 2 рази помазати і попрілостей як не було.
 - 3-4 пари трусиків ( широких без тугої резинки, щоб не врізалися і не тиснули ( потім всеодно викинете)
- урологічні прокладки 
- упаковку звичайних нічних прокладок 
- зарядне до телефону, телефон
- рушник
- електрочайник ( якщо треба буде годувати малюка сумішшю)
- воду для малюка ( не потрібно буде годувати сумішшю- вип'єте ви)
- прокладки для грудей (дуже зручна річ, адже як прибуде молоко, малюк не зможе ще з'їдати все і воно протікатиме)
- молоковідсмоктувач (але не спішіть купляти дорогий, мені, наприклад, було зручніше власноруч зціджувати молочко)
- п'ятикопійочні пакети, щоб можна було викидати сміття
- туалетний папір ( м'який), сухі і вологі серветки

Пакет №2 - речі для малюка
1. Памперси.
Ми використовували саме ці памперси доки малюкові не зажив пупок, тобто до 1 місяця. Чому саме вони? Ми керувались відгуками подруг і знайомих, Рampers ні в кого не викликав алергійки, а це дуже важливо для такої крихітки. Ця фірма досить дорога, проте ми згодом перепробували всі памперси і саме Pampers нам були найкомфортнішими. Такої упаковки вам повинно вистачити на тих 3-4 дні, які ви перебуватимете в пологовому будинку. 
2. Вологі серветки
Їх ми брали від цієї ж фірми. 1 упаковки на час перебування в пологовому будинку повинно вистачити. 
3. Дитяча присипка
Її використовують щоразу після купання. Ми взяли велику банку і нам її вистачило на 4 місяці.

4. Крем під підгузник
Крем потрібно використовувати при кожній зміні памперса лиш перший тиждень, а згодом, якщо шкіра не суха, немає попрілостей, то не варто забивали лишній раз пори в дитячій шкірі. Шкіра повинна дихати.
5. Аспіратор для носика


6. Сухі серветки Без запаху, 1 упаковку
7. Дитяче мило


8.Вата, ватні диски, ватні палички
9. Пеленки ( одноразові - 1 упаковка і звичайні з тканини 3-4 штуки)





10. 6 комплектів одягу для новонародженого (окрема стаття буде присвячена одягу для малюка)
11. Пляшечка  для годування (0 + місяців)
Пляшечку і аспіратор ми брали від фірми
Пакет № 3 - на пологи
- дитяча олійка 
- 1 комплект одягу для малюка
- широка футболка, чи нічна сорочка в якій будете народжувати ( я брала звичайну велику чоловічу футболку
- документи ( паспорт, картку вагітної), гроші
- медикаменти які вам напишуть ( список повинен написати ваш лікар)

Речі на виписку:
- комплект одягу для малюка
- конверт, або одіяло
- одяг безпосередньо для вас ( ви не відразу повернетесь  у форму, тому одяг бажано брати вільніший)
-гроші для подяки медперсоналу
- свій паспорт
Також варто придбати і наступні речі, вони вам обов'язково стануть в пригоді:
- 3 термометри - для води, для вимірювання температури і вологи в приміщенні і щоб міряти температуру тіла малюка.


Правда, цей термометр для вимірювання температури тіла не завжди є точним, тому можна і звичайний.
- зеленку для того щоб обробляти пупок малюка
- ванночку для купання
Ми купляли таку 
 Але нашому малюкові вона була не до вподоби. Купання завжди супроводжувалося плачем. Тому краще купити звичайну, Тим більше, що купання в перші дні і тижні займає лиш кілька хвилинок.
Тож гайда скуповуватися і...Легких вам пологів)!!!

понеділок, 22 червня 2015 р.

Що робити коли у немовляти закисають очі?


З цією проблемою стикаються чимало батьків. Закисання очей - досить поширене явище серед новонароджених. Супроводжується симптомами, характерними для декількох досить серйозних очних захворювань. Потребує консультації лікаря та медикаментозного лікування. Якщо у дитини закисають очі, потрібно передусім визначитися з симптомами, які допоможуть виявити основну причину захворювання.
У більшості випадків закисання очей є наслідком запалення кон'юнктиви. Звідси і назва захворювання - кон'юнктивіт. Дуже рідко у новонароджених причиною закисання очей є дакріоцистит.
Даний стан супроводжується припухлістю, почервонінням, виділеннями. Причина криється в непрохідності слізного каналу. Таке трапляється, якщо слізний канал не відкрився при народженні, ембріональні тканини закупорили канал. Ви іноді можете побачити сльозу яка стікає з зовнішнього краю ока.
 В нашого карапузика ця проблема була з народження. В пологовому будинку лікар прописав нам очні крапельки Тобрекс, проте вони проблему не вирішили(((. Також,тривалий час ними користуватися не можна, це доволі сильні ліки.

Згодом ми почали промивати очі малюкові чаєм з ромашки і робити спеціальний масажик слізного канальчика. Допомогло!  Столову ложку сухої ромашки аптечної залити склянкою киплячої води, залишити на півгодини в закритому стані. Промивати цим настоєм очі 5-6 разів на день, за допомогою ватного диска від зовнішнього краю ока до внутрішнього. Наші бабусі радили нам ще і наступне. Якщо ви годуєте малюка грудьми, то після того як промили оченятка малюкові, можна закапати в них по 2-3 краплі грудного молока(правда, ми цього не робили). 
Масажик потрібно робити чистим мізинцем свого пальця, попередно підстригши ніготь під саму шкіру та змастивши мізинець дитячою олійкою, Масажик робиться круговими рухами за годинниковою стрілкою та легкими натисканнями в зоні "блокування".Робити масажик потрібно 3-5 разів на день . Перед масажиком та після його закінчення промити око ромашкою. Також варто одягати на ручки малюка "царапки".
Змінювати їх потрібно щодня, адже малюки труть очі ручками, додатково заносячи інфекцію. 

Коліки в немовлят і як з ними боротися


"Коліки"...Ух. це страшне слово для батьків у перші місяці життя їхнього чада.
В основі кишкових колік у немовлят лежать спазми з метеоризмом, які призводять до різкої болі в кишечнику, чому здуває животик малюка. Це пов'язано з адаптацією шлунково -кишкового тракту дитини до нових умов розвитку. Дитина починає проявляти занепокоєння, яке зазвичай закінчується нестримним, тривалим плачем. Перші коліки у немовлят можуть з'явитися через 2-4 тижні після народження і зазвичай проходять до 3 місяців. Вони трапляються у абсолютно здорових дітей, які мають хороший апетит і нормальний розвиток.  
У мого карапуза коліки почалися на третьому тижні. Коліки зазвичай починаються вночі, або ввечері, завжди в оду і ту саму годину і тривають 3-4 години.  В мого карапуза два тижні вони були з 2 ночі до 5 ранку, а потім змінили час і від 9 вечора до 12 ночі. Взагалі, коліки мають магічне число 3. Починаються на 3 тижні життя малюка, найчастііше о 3 годині ночі, тривають до 3 годин, закінчуються на 3 місяці. Найважчим є перший тиждень коли ти не знаєш що зробити, як допомогти карапузикові, а він бідолаха плаче. аж серце крається.
Що ж робити, як ми боролися з коліками.
1. Якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, мама повинна пити чаї з фенхелю, кропу і кмену. 2 чайні ложечки насіння на літру окропу, випити протягом дня. Також цей чайок варто давати малюкові, проте потрібно розвести його водичкою, щоб не був дуже насиченим. 
2. Запам'ятайте, коліки це те що треба перетерпіти найперше батькам. Це проблема більше батьків ніж дітей. Не відмовляйтесь від будь-якої допомоги інших членів сім'ї, спробуйте розділити ніч, наприклад, дві години ви носите дитину на руках, дві години-чоловік. Ви не можете позбавитись колік, Єдине що ви можете зробити-це постаратися заспокоїти дитину.
3.В будь-якому випадку зберігайте спокій. Дитина відчуває ваш психо-емоційний стан і гостро реагує на нього.
4. Не варто витрачати купу грошей на дорогі ліки від коліків, підкреслюю ще раз, дитина їх мусить перерости. Якщо все ж ви вирішили купити ліки, можете це зробити, хоча це буде чисто для заспокоєння своєї совісті що ви зробили все що могли. Ми користувалися крапельками "Боботік" - по 16 крапельок тричі на день. я крапала в соску від пляшечки, доціджувала трішки молока і дитина з задоволенням висмоктувала.
Має приємний смак і аромат. Подруги користувалися крапельками Еспумізан і Колікід, ну, як мінімум, не зашкодило малюкові.
5. Годуйте не кожні 3 години, а на вимогу, краще маленькими порціями але частіше, це також сприяє зменшенню газоутворення в кишечнику карапуза.
6. Після кожного ування носіть малюка вертикально, щоб  зригнув повітрячко. Перед кожним годуванням вкладайте його на кілька хвилин на животик на тверду поверхню.
7. Якщо коліки все ж почались, допомагає тепла пеленка на животик дитинці, носіть малюка на руках, притуливши животиком до свого тіла щоб зігріти, робіть масажик животика  кілька разів протягом дня- легенькими круговими рухами пальців за годинниковою стрілкою.
8. Дотримуйтесь спеціального режиму харчування (цьому буде присвячена окрема стаття)
Також, варто зазначити що не у всіх діток коліки тривають 3 місяці, в когось 1,5, в когось 2, а в когось і 3. Також буває ( в нашому випадку так було), шо в певний період коліки зникають, наприклад в 1,5-2 місяці, а через деякий час дитина знову плаче по вечорах. Так буває. тут або мама щось не те з'їла, або вони просто самі по собі вернулися, не хвилюйтеся, це лише на кілька днів.
І найголовніше, терпіння вам і пам'ятайте 2-3 місяці пролетять дуже і дуже швидко!

Розтяжки під час вагітності

Розтяжки під час вагітності це дуже серйозна проблема для більшості жінок. На животі, грудях, стегнах, сідницях, вони виникають одна за одною, а позбутися їх дуже важко.
Розтяжки є невеликими, схожі на шрами, смужки на тілі. Коли вони тільки з'явилися, вони мають червонувато - синій колір, потім інтенсивність кольору слабшає, і розтяжки стають білими і грубуватими, порівняно зі здоровою шкірою, на дотик. У цей час позбутися від них набагато складніше, а іноді і зовсім неможливо. Простіше запобігти розтяжки, ніж позбуватися від них. Тому, важливо під час вагітності зайнятися профілактикою їх появи. Причиною появи розтяжок служить розрив сполучної тканини внаслідок сильного розтягування шкіри. Сполучна тканина розривається через те, що в організмі не вистачає білків, які відповідають за еластичність шкіри, таких як колаген та еластин.
На превеликий жаль, я у свій час занадто пізно дізналася про профілактику розтяжок під час вагітності, і тепер на мій животик без сліз дивитися важко.
Тож, для запобігання появи розтяжок варто робити наступне:
1.Правильне харчування.
Вживайте більше фруктів і соків, оскільки в них міститься багато вітаміну С, а він прискорює синтез колагену в організмі. І, головне, якщо ви хочете уникнути розтяжок при вагітності, то споживання цукру краще обмежити, тому що він примушує скріплюватися між собою волокна колагену, від цього вони стають жорсткішими, що негативно позначається на еластичності шкіри.

Окрім цього, щоб не було розтяжок під час вагітності, в організмі вагітної жінки обов'язково мають бути присутніми молочні і кисломолочні продукти, які забезпечують достаток кальцію, а також круп'яні вироби, багаті калієм. Добре допомагає підтримати еластичність шкіри маслинова олія і вітамін Е. Зазвичай, вітамін Е призначають вагітним з найперших днів. Я не раз чула, що вітамін Е називають вітаміном молодості і краси. Він допомагає зберегти красивою не лише шкіру, але і волосся, і нігті. Проте в деяких жінок може бути генетична схильність до появи розтяжок, тоді нічого не допоможе запобігти їх появі. Ще однією причиню є сильне збільшення ваги під час вагітності ( особливо на 8-9 місяцях, коли різко і сильно росте живіт). Якщо ви "поправилися" більше 12-15 кілограмів, розтяжки вам гарантовані.
2. Косметичні засоби
Можна користуватися спеціальним кремом від розтяжок, а можна використовувати кокосову, або оливкову олію. Ці засоби треба наносити після душу на ділянки шкіри, найбільш схильні до розтяжок, - це живіт, груди і стегна. Якщо вибирати між кремом і олією, від розтяжок, я б порадила олію. Після її застосування шкіра залишається зволоженою довше. Можна втирати в шкіру грудей і живота і звичайну маслинову олію.
3. Контрастний душ, масаж. Під час вагітності не рекомендую, масаж можна робити хіба на бедрах.
Після народження малюка можна приймати контрастний душ на проблемних місцях (обережно з грудьми, щоб не простудити, якщо годуєте грудьми) робити масаж, після душу. Також допомагають щоденні скраби з меленої кави. Після теплого душу насипте на долоню кави і сильними масажними рухами втирайте в шкіру протягом 10 хв. і так щодня, доки не буде результату. також можна спробувати мумійо з дитячим кремом, допомагає правда запах мумійо це щось(((

Також загаряйте на сонечку, загар трохи замаскує розтяжки, лиш не перестарайтеся, все в міру).
І головне, не вірте коли вам кажуть що розтяжки на все життя, так, якщо ви не працюватимете над своїм тілом, вони так і залишаться, лиш побіліють з часом, розтяжки можна побороти, якщо працювати над ними щодня!

неділя, 21 червня 2015 р.

Харчування під час вагітності

Харчування під час вагітності дуже позначається на здоров'ї як матері, так її майбутнього чада. Це зовсім не означає що ви тепер повинні їсти лише те що вам раніше не подобалось, обмежувати себе в улюблених стравах, варто лише внести певні корективи.
Під час першого триместру ембріон має ще зовсім невеликі розміри і потреби його досить невеликі, харчування на ранніх термінах вагітності практично нічим не різниться з харчуванням звичайної людини. Зараз ще можна не дотримуватися якої-небудь спеціальної дієти, потрібно лише стежити за тим, щоб споживані продукти були якісними, екологічно чистими, містили в собі якомога менше хімічних добавок з кодом Е та інших. Збільшення калорійності їжі поки ще не потрібно. В цілому харчування вагітних у першому триместрі можна охарактеризувати як звичайну здорову дієту. Перевагу слід віддавати їжі, що пройшла хоч мінімальну кулінарну обробку, їсти менше смаженого, гострого, солоного, жирного і копченого. Консерви, страви в маринаді, прянощі також небажані. Обов'язково включайте в свій раціон харчування на ранніх термінах вагітності м'ясні продукти і рибу, сир і кисломолочні напої - вони містять багато повноцінних білків, фруктів з м'якоттю і овочів - вони містять багато потрібних вам вітамінів, потреба в яких при вагітності збільшується з ростом плода.Проблема  з якою може зустрітися жінка під час вагітності-це низький рівень гемоглобіну. Нормальний рівень гемоглобіну – 120 г/л або навіть 100-110 г/л. Гемоглобін – це складний залізовмісний білок, що відповідає за перенесення кисню з органів дихання до різних тканин і бере активну участь у перенесенні вуглекислого газу в органи дихання.Одним із симптомів низького рівня гемоглобіну є - задуха, вам стає важко дихати, ви швидко втомлюєтеся.
Особисто я теж зіткнулася з такою проблемою під час вагітності.При необхідності лікар призначить вам залізовмісні препарати (наприклад "Гінотардіферон"), проте як на мене,якщо рівень гемоглобіну не критично низький, краще підвищувати рівень гемоглобіну за допомогою зміни харчування. Запам'ятайте, всі червоні продукти - ваші рятівники при низькому гемоглобіні (червоний бурячок, суниці, полуниці, ягоди, яблука, червона риба). Не рекомендую пити гранатовий сік, користі там мінімум, краще купити сам гранат, і їсти по пів граната щодня, доки не нормалізується рівень гемоглобіну.
Вагітним потрібно випивати не менше ніж 1,5 л. рідини на день, включаючи воду, чай, фруктовий сік, компот, морс, молоко.

Не варто зловживати цитрусовими,щоб потім в малюка не було алергійки, проте іноді все ж варто їх їсти це ще одне джерело вітамінів.
Під час другого триместру відбувається інтенсивний ріст плода, а на організм матері, всі її органи і системи лягає подвійне навантаження. Енергетичну цінність дієти слід потроху підвищувати, починаючи з 3-4 місяця вагітності. Включення в раціон підвищеної кількості білків і вітамінів компенсує дефіцит цих речовин в організмі матері. Забезпечує надходження потрібної кількості пластичного матеріалу правильне харчування вагітних у другому триместрі. Перевагу потрібно віддавати їжі з переважним вмістом повноцінних і легкозасвоюваних білків. Обов'язково вживати в їжу молоко і сир, адже в малюка формується і розвивається скелет і йому потрібен кальцій. Вам додатковий кальцій також потрібен,  у цей час може погіршитись стан нігтів, волосся, шкіри, адже малюк формується,розвивається і для цього йому потрібні поживні речовини, вітаміни, мікроелементи, які він отримує з організму матері.Солоні, копчені і смажені продукти, сосиски, ковбаси краще виключити зовсім. Слід вживати в їжу печінку, м'ясо теляти або кролика, яблука та інші фрукти, крім цитрусових, чорний хліб.
На третьому триместрі вагітності слід обмежити вживання рідини ( менше пити води), солі.
Отож, загальні вимоги до харчування під час вагітності: 
1. Щодня вживати молочні продукти ( сир, молоко, сметана), краще за все домашнє, в з магазинного молока, сиру і сметани користі майже немає. 
2. Щодня вживати фрукти: обов'язково яблука, банани, суниці, полуниці, ягоди, вишні, сливи, груші, проте не захоплюватись цитрусовими,їх вживати в обмеженій кількості.
3. Обов'язково до раціону повинно входити м'ясо. Краще якщо це кур'ятина, телятина, кролятина.
4. Крупи-будь-які: гречка, рис, пшенична крупа, кукурудзяна, манна та інші.
5. Риба, яйця.
6. Мінімум жареного,копченого, віддавайте перевагу вареному, запеченому, тушкованому.
7. Багато пити рідини (крім третього триместру)
8. Обмежити вживання солі і цукру.
9. Замініть білий хліб на чорний, обмежте вживання здобних булочок, тортів.
10. Їсти краще маленькими порціями, але через кожні 2-3 години, а не "напихатися" 2-3 рази вдень.
11. Забудьте про чіпси, колу, мівіну, сухарики, проте якщо так хочеться, то чуть-чуть можна 1-2 штучки ( не пачки)))раз в місяць
12. Забудьте про будь-який алкоголь
13. І головне, по-більше гуляйте на свіжому повітрі.
І запам'ятайте, вам зовсім не потрібно їсти "за двох", адже це лищ призведе до надмірної ваги, якої потім ой як важко позбутися. краще їсти менше, зате часто і щоб те що ви спроживаєте було корисним.

Наступне що потрібно зробити-це стати на облік в жіночій консультації вашого району. Берете свій паспорт, купляєте набір для гінекологічного огляду в аптеці (повний) і йдете на прийом до лікаря. Там заведуть картку вагітної, куди записуватимуть результати ваших оглядів, аналізів протягом всієї вагітності. Приготуйтеся до того що вам прийдеться здавати кожні 2-3 тижні аналізи (сечу і кров з пальчика). Тому варто купити вату, спирт медичний, кілька скарифікаторів, і одноразові рукавички, а також баночки для аналізів сечі. це все вам треба мати щоразу, як ви здаватимете дані аналізи, а також біля 10 грн. благодійного внеску. Ваш лікар виписуватиме вам направлення на аналізи, на УЗД, майже на кожному прийомі. УЗД коштує від 100 грн. Також час від часу вам братимуть кров з вени. Ви повинні будете робити копії результатів УЗД,аналізів, оскільки, оригінали підшиватимуться у вашу картку вагітної, а копії залишатимуться в карточці яка паралельно вестиметься жіночою консультаціїє. Також, ця карточка вагітної залишатиметься у вас і її потрібно брати з собою щоразу як йтимете до лікаря.
Також, будьте готові до того що ви змушені будете пройти ряд дорогих аналізів, зокрема на толерантність до глюкози і т.д. іх вартість від 150 грн. за кожен. Обов'язково вам лікар скаєже купити фолієву кислоту. Це такі таблеточки-вітамінки ( я приймала такі)
Ні в якому разі не ігноруйте цю вказівку лікаря, адже фолієва кислота має дуже важливе значення для розвитку плода. 
Отож, розпочнемо) Хтось довгі місяці,роки планує стати матір'ю, в когось виходить випадково, в кожного це по-різному, але всіх нас об'єднує одне-маленький ангелочок під серцем.
Життя жінки кардинально змінюється в ту секунду, коли на екрані апарату УЗД вона вперше бачить щось таке маленьке, не зрозуміле, хоча, здається, абсолютно нагадує малесеньке немовля. В когось першою реакцією і радість, в когось сльози і розпач. В цей момент важливо зрозуміти одне, десь там, в животику вже є хоч малесенька але повноцінна людинка. В цілому світі не існує сильнішої довіри, ніж у тієї крихітки до вас. Лише від вас залежить чи вона народиться, якими іграшками гратиметься, яким буде її перший спогад з дитинства, які вона читатиме книжки, які фільми дивитиметься, якою стане людино.Отож, вітаю, у вас буде дитина!!!
Привіт усім!!!! я вирішила створити цей блог, щоб допомогти тим, хто вперше стане матір'ю справитися з усіма страхами та переживаннями, і відчути справжнє щастя материнства. Звертаю увагу, цей блог не співпрацює з рекламодавцями, не рекламує ту чи іншу продукцію. Я радитиму лиш те що перевірила на власному досвіді. Буду щиро вдячна, якщо ви ділитиметеся власним материнським досвідом. і так, почнемо!)